top of page

הסיפור של קלירינג

ידע אבוד שאנחנו מחזירים לתחיה!
במשך יותר מ-30 שנה, הידע של קלירינג היה מוסתר...
דון שאול מספר את הסיפור של איך ולמה:

הטכנולוגיה של קלירינג נחקרה בידי רון האברד, פילוסוף והומניטר אמריקאי, במשך 63 שנים.

(בין השנים 1933-1986).

האברד התעניין מאוד בתרבויות המזרח בתור ילד צעיר. בצעירותו יצא למסעות יחד עם אביו במזרח הרחוק, שם אביו שירת במהלך שהותו בצי האמריקני (Navy). כמתבגר חזר האברד למזרח, מתוך סקרנות ללמוד יותר על טבע האדם ועל פילוסופיה. האברד התחבר עם שאמאנים, נזירים בודהיסטים ואנשי דת מהמזרח, ולמד במקדשיהם, שהיו סגורים למערביים, בעודו בן עשרה.

מאוחר יותר, האברד חזר לארצות הברית והחל בלימודיו הגבוהים (לימודי מתמטיקה ופיזיקה גרעינית). באותה העת פרצה מלחמת העולם השנייה, והאברד גוייס למלחמה.

בעודו במלחמה, נפצע האברד קשות; נעשה נכה ואיבד את ראייתו. מבולבל, פצוע ושבוז, חזר האברד לארה"ב כדי להחלים.

בעודו בבית החולים הצבאי, האברד החליט להשתמש באותם עקרונות שלמד על המיינד והנפש במהלך שנותיו במזרח. ומהר מאוד, בעזרת שימוש עצמי בידע שלמד, האברד הצליח להשיב לעצמו את הראייה ולתקן את הנכות שלו. הוא חזר להיות אדם בריא שוב.

השמועה התפשטה מהר במסדרונות בתי החולים, והאברד נקרא לעזור לעוד ועוד פצועי מלחמה ונפגעי הלם קרב. מיותר לציין שהוא עשה זאת בהצלחה רבה.

מאז העולם התדפק על דלתותיו. האברד הבין מהר מאוד, שחייו אינם רק שלו, ושייעודו הוא ללמד אחרים כיצד להשתמש בידע הזה. לאחר מחקר מעמיק על אלפי מטופלים שונים, במאי 1950 האברד הוציא ספר על הנושא, וקרא לו "דיאנטיקה - המדע המודרני של בריאות הנפש". פירוש המילה דיאנטיקה: (דיא-) דרך, (נטיקה-) מיינד; כלומר איך המיינד (השכל) משפיע עלינו וכיצד ניתן לקחת את השליטה עליו (ועל תת המודע).

בין-לילה, השיטה החלה לפרוץ כאש בשדה קוצים ברחבי אמריקה והעולם. המוני קוראים נלהבים החלו ליישם את הטכניקות הכלולות בספר הזה, המלמדות כיצד למחוק רגשות בלתי רצויים, מחשבות שליליות וטראומות מן העבר שמשפיעות עלינו, בכמה שעות בודדות.

כבר באותה שנה (1950) נפתחה המכללה הראשונה של האברד בניו ג'רסי, ואלפי תלמידים הגיעו מכל רחבי העולם לעבור תכניות הכשרה והסמכה מקצועיות.

האברד המשיך במחקר שלו, בזמן שבכל העולם קמות קבוצות נלהבות שמיישמות את השיטה.

בשנת 1954, במהלך מחקרו על המיינד, האברד ראה שתופעות רבות נובעות מנפש האדם - ושהאדם הוא לא רק גוף ומיינד; הוא נפש, כלומר, ישות רוחנית נצחית. אם כך, הוא נכנס לתחום מחקר חדש, ולתחום המחקר הזה, האברד קרא "סיינטולוגיה". פירוש המילה סיינטולוגיה: (סקיו-) לדעת, ללמוד, (לוגוס-) תורה של; כלומר "לדעת איך לדעת" או מדע / פילוסופיה של הנפש.

במהלך שנות ה50 המאוחרות, שנות ה-60, ה-70 וה-80, המכללות של האברד נהפכו לשם דבר ביותר מ-150 מדינות (כולל ישראל). סיינטלוגיה באותן תקופות שטפה בסערה את עולם העסקים, הזוגיות, הרפואה, ההתפתחות האישית, הפסיכולוגיה, והפוליטיקה. זו הייתה רשת מכללות בה אנשים יכלו ללמוד איך לשפר את עצמם ואת הסובבים אותם בכל תחומי החיים.

ומה קרה אז?

 

בשנת 1986, האברד נפטר. במהלך ההלם הנורא והאובדן הקשה שחל על משפחתו של האברד וכל הארגון, השתלט על ארגונו, בעורמה, דייויד מיסקביג', אחד מהמנהלים באותה תקופה.

לאט לאט ובשיטתיות, מיסקביג' לקח את כל זכויות משפחתו של האברד על נכסיו, ופיטר אט אט את כל המבנה הארגוני הגבוה של הארגון, כך שהוא נותר "שליט יחיד" על הארגון הזה. המון אנשים כמובן עזבו את הארגון מאז ומעולם לא שבו.

בעזרת מניפולציות שונות וסחיטות כאלו ואחרות, הוא הפך את ארגון הסיינטולוגיה לכת מסוכנת ונצלנית, המפרידה בין אנשים ומשפחות. לכן, משנות ה-80, הידע והמחקר של האברד הוזנחו והושלכו הצידה, והושארו כלואים בתוך הכת.

במהלך שנים לא היה מי שירים את הכפפה וישחרר את הידע הנפלא הזה לציבור, באופן חופשי לשימוש הקהל הרחב.

 

אז והיום

מגיל צעיר למדתי בארגון הסיינטולוגיה, את הידע שהאברד חקר. החל מגיל 7, למדתי קורסים לילדים בתקשורת בין אישית, ביטחון עצמי ואיך ללמוד, והלימודים האלה נתנו לי המון כלים לשימוש יומיומי. הבנתי שיש בחיים האלה יותר, וזה נתן לי מוטיבציה לממש את מלוא הפוטנצאיל בחיים האלה!

המשכתי ללמוד ככל שהתבגרתי, ומהר מאוד הבנתי שמטרתי בחיים היא לעזור לאנשים לצמוח, להתפתח ולהפוך את העולם הזה למקום ראוי יותר לחיות בו עבור כולנו. מהר מאוד החלטתי לעבור הכשרה מקצועית בסיינטולוגיה, ולעזור לאנשים בצורה מקצועית. כבר אז ידעתי שזו מטרת חיי. אחרי לימודים של יותר מ-5 שנים בדרום אפריקה, שבדיה, דנמרק ואנגליה, ולאחר ניהול בארגון הסיינטולוגיה של שבדיה במשך שנים, ראיתי את היעילות והתוצאות שהידע הזה מפיק. מדהים! עם זאת, ראיתי כמה הארגון הזה, ארגון הסיינטולוגיה, עושה דברים שלא עולים בקנה אחד עם מה שאני מחשיב ל"מוסרי". לכן, החלטתי להתנתק לחלוטין מכת הסיינטולוגיה, ולאפשר לכל אדם באשר הוא ללמוד את הידע הזה, בצורה חופשית ולפי ראות עיניו, כדי לשפר את עצמו ואת האחרים. לדעתי, אם יש ידע שאכן יכול לשנות את החיים של כל אדם בעולם הזה, למה שהוא לא יהיה זמין לכולם?

 

השאיפה שלי ושל מכללת הקלירינג סנטר שהקמתי ותחת ניהולי, היא לתת את הידע הזה בצורה חופשית למי שרוצה לגדול ולהתפתח רוחנית, בצורה עצמאית, נכונה והגיונית! אני מזמין אותך לבוא לבדוק בעצמך :)
 

הבהרה: אין לדון שאול או לקלירינג סנטר שום קשר לכת הסיינטולוגיה או לארגונים הקשורים אליה בכל דרך שהיא, מאז עזיבתו של דון בשנת 2012.

bottom of page