top of page

הסיפור של דון שאול

נולדתי ב-14 בינואר 1994 בחיפה לעדי ורונית שאול. בגיל 7, כשראיתי את אמי לומדת לימודי ייעוץ עסקי, ביקשתי מהוריי ללמוד גם כן. ולא רק בבית הספר.

הוריי נענו לבקשה, ושלחו אותי ללמוד קורסים לילדים בתקשורת בין-אישית, ביטחון עצמי ובכיצד ללמוד. הקורסים האלה נתנו לי המון ידע פרקטי שיכולתי להשתמש בו בעצמי ולסייע איתו לאחרים. הם שינו אותי. נהפכתי לילד תקשורתי, מלא ביטחון ורצון לעזור לזולת. מהר מאוד הבנתי שאני אוהב לעזור לאחרים, ומחשיב זאת להנאה הגדולה ביותר שלי.

המשכתי ללמוד את אותם קורסים ומהר מאוד אני והוריי גילינו שמדובר בקורסים של סיינטולוגיה, ארגון שנחשב לכת. עם זאת, מאחר והידע היה כל כך נהדר, והשינוי שעברתי היה נראה לעין, המשכתי והתקדמתי, למדתי קורסים נוספים ושיפרתי את עצמי מכל הבחינות. זה נתן לי המון רצון לעזור לאחרים!

בגיל 12 השתתפתי בפרוייקט של הסיינטולוגיה לחינוך על זכויות אדם לנוער וקידמתי אותו בישראל. העברתי פעילויות חינוך על זכויות האדם בבתי ספר, והרצאתי בבתי ספר שונים על החשיבות של זכויות אדם. כבר אז הופעתי בתקשורת: ערוץ 22, ערוץ 11, ערוץ 10, NRG מעריב, YNET, וואלה וכו'. עשיתי משהו עם משמעות רבה, והבטחתי לעצמי שמה שאעסוק בו בחיי יהיה לעזור לאנשים.

עם כל פועלי הרב, אפילו הוזמנתי לפרלמנט האירופי שבבריסל, לקבל פרס "גיבור זכויות אדם" על הפעילות הענפה שהקמתי באותו זמן בישראל. 

 

כתבה על דון שאול בגיל 12

דון שאול בפרלמנט האירופי בבריסל, בלגיה, 2006

בו זמנית, המשכתי ללמוד סיינטולוגיה, והבנתי שאני רוצה להיות מומחה בנושא, אני רוצה לדעת איך לעזור לאנשים להשתפר באופן מקצועי. כדי לעשות זאת, בגיל 13 מצאתי מכללה גדולה של סיינטולוגיה בדרום אפריקה שמלמדת את כל הרמות המקצועיות והחלטתי שאני עוזב את בית הספר, ונוסע ללמוד את מה שיהפוך להיות מקצוע חיי. הייתי נחוש, מצאתי את כיווני בחיים. וכך היה. 

עזבתי את הארץ בגיל 13, לבד (ובתמיכת הוריי המופלאים) ונסעתי לדרום אפריקה ללמוד סיינטולוגיה באופן מקצועי. אחרי כמעט שנתיים, הגעתי לרמה מאוד גבוהה בלימודים ובהכשרה וכבר בדרום אפריקה טיפלתי ביותר ממאה אנשים. 

מאחר והספקתי כל כך הרבה,  בכל כל מעט זמן (יחסית), הייתי "ילד הפלא" של הסיינטולוגיה. פנו אליי מהארגון של סיינטולוגיה בשבדיה והציעו לי להיות אחראי על בקרת האיכות של כל העברת השירותים של סיינטולוגיה בשבדיה. כמובן שהסכמתי! הזדמנות נהדרת לעזור להרבה אנשים!

וכך, בגיל 15, נסעתי לשבדיה, כדי לנהל את מחלקת בקרת האיכות של השירותים של סיינטולוגיה בשבדיה.

 

בתור מנהל בכיר בארגון, הכשרתי אנשים רבים להיות מאמנים ומטפלים, העברתי שעות רבות של אימון וטיפול באופן אישי, והייתי הסמכות העליונה בארגון הסיינטולוגיה הראשי של שבדיה בכל הקשור להעברת השירותים של סיינטולוגיה. בו זמנית ולאחר מכן נסעתי לדנמרק ואנגליה כדי לעבור הכשרה והתמחויות נוספות. התנסיתי בסיינטולוגיה מלמטה למעלה.

לאחר שנים של השקעה רבה, לימודים, וניהול בתוך הארגון עצמו, נוכחתי לראות דברים שונים בארגון שלא נראים ישרים בעיניי. ככל שהתעמקתי בנושא, הבנתי שהכוונות הכנות שלי לעזור לאנשים, הן לא הכוונות של הארגון הזה. לא סתם קוראים לו "כת". גיליתי שמדובר בארגון נצלן שמפריד משפחות.


עם זאת, מה שאני יודע על בשרי הוא שהידע שלמדתי עובד, ומייצר תוצאות שהן לא פחות מניסים בחיים של אנשים! הייתי בשאלה רצינית, מה לעשות במצב הזה?

אחרי מחשבה או שתיים הבנתי שאני לא רוצה להיות חלק מארגון כזה. עזבתי את ארגון הסיינטולוגיה בפומבי, והחלטתי לעשות את מה שנכון לי - למצוא את הדרך להעביר לאנשים את הידע שמצאתי שעבד, את הטיפול שמצאתי שייצר תוצאות, ולתת לאנשים להנות ממנו בצורה חופשית ועצמאית, כך שכל אחד יוכל לשפר את חייו עם הכלים האלה מבלי להצטרך להכנס לאיזושהי "כת" או ארגון נצלן.

לכן, החלטתי "לעשות את הבלתי אפשרי", דבר שלא נעשה כמעט לפני כן, ולפתוח את השערים לידע הזה, בצורה עצמאית וחופשית. היו סיכונים רבים, כמו לדוגמה דודתי שכת הסיינטולוגיה הכריחו אותה להתנתק ממני וממשפחתי... אבל אני לא הייתי מוכן להיות קורבן של אף אחד. ודבר אחת אני יודע - האמת תמיד מנצחת בסופו של דבר.

ואכן כך - מאז ועד היום הרצאתי בפני אלפי אנשים והעברתי את הידע המדהים הזה לאחרים. בניתי קורסים אינטרנטיים שאנשים לומדים מהבית ומכל רחבי העולם כדי לשפר את עצמם ואת חייהם.

הקמתי את הקלירינג סנטר, אחד המקומות היחידים בעולם בהם ניתן ללמוד את הידע המקורי של רון האברד (מייסד השיטה) באופן חופשי ולהנות מההישגים האדירים של שיפור עצמי הטמונים בו.

בקלירינג סנטר אנחנו מעבירים קורסים להתפתחות אישית בכל תחומי החיים, טיפולים אישיים וקבוצתיים להפטרות ממחסומים פנימיים והכשרה מקצועית למאמנים ומטפלים בקלירינג, מא' ועד ת'.


המטרה שלי היא לעזור לכמה שיותר אנשים בישראל ובעולם להיפטר מהמחסומים הפנימיים שלהם ולממש את מלוא הפוטנציאל שלהם כישות רוחנית.

הבהרה: אין לדון שאול או לקלירינג סנטר שום קשר לכת הסיינטולוגיה או לארגונים הקשורים אליה בכל דרך שהיא, מאז עזיבתו של דון בשנת 2012.

bottom of page